ankarada gezilecek yerler Herkes İçin Eğlenceli Olabilir

Hamamhuzurü mahallesi, yalnızca Ankara’nın ilk yerleşim yeri bileğil hassaten önemli isimlerin bile yaşadığı bir mahalledir. Milli şairimiz olan Mehmet Akif Ersoy bu mahallede yaşıyor ve burada eğleşme ediyordu. İstiklal marşımızı da bu evinde yazmıştı. Antrparantez dilerseniz Mehmet Akif Ersoy’un evi bile müze haline geldiği sinein ziyaret edebilir ve evini görebilirsiniz.

 Ankara Kalesine gelmiş olarak Ankara’nın tümünü 360 ayar görebilir, Ankara’nın muhteşem manzarasını seyredebilirsiniz. Ankara’da kolaylıkla gezilecek yerler arasında mahal düzlük Ankara kalesi için çektiğimiz vlog izlemeden gitmeyin. 

Ankara’nın zamanı parklarından biri olan Cahillik Parkı, 280.000 metre kare kayranında büyüklüğe sahiptir. Cumhuriyet altını eskiden bataklıkların evetğu yere kurulan bu otopark eskisine bakarak çok daha anlı şanlı bir haldedir.

İnşaatın hızlanması muhtevain binlerce özlük gilküllü olarak çaldatmaışmış ve şu an günümüzde kullanmamıza vesile olmuşdolaşma. Antrparantez, Kocatepe Camii içine girdiğiniz devran karıniniz huzur dolacaktır.

Ankara Namazgâh tepesinde mekân düzlük Talih Tasvir ve Statü Müzesi tam bir ekin merkezi ve konuşma müzesidir. 1930 tarihinde cumhurın hizmetine oluşturulan bu özel müze, 1980tarihinde gene restore edilerek küşadetır.

Ulucanlar Cezaevi Müzesi, 1925 tarihinden 2006‘ya denli Ankara Altındağ ilçesinde kâin bir cezaeviydi. İlk başlarda umutla yapılan bu cezaevinde işlemkenceler, infazlar ve elan birhayli perişanlık günler yaşandı.

” sorusu her yönüyle ele alıp harika bir yazı bayağıda sizleri bekliyor, umarım yazdıklarımı faydalı bulursunuz, sayfa böylece yorumlarınızı bekliyorum.

Millet ortalıkında arsa kayran sabık meclis binası, bulması zahmetsiz bir yerdedir. İçeriye girdiğiniz çağ Kurtuluş Savaşı’nın hangi şartlarda konuşulduğu ve maksat konstrüksiyonlarak nasıl kaleme aldatmaındığını bu müzede maziye tedricen öğreneceksiniz.

Türkiye’nin ilk oyuncak müzesi olan Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi, içerisinde sizi maziye götürecek ve duygulandıracak biryoğun oyuncak eserleri bulunmaktadır. Bu müzede, tüm dünyadan toplanan yeni ve emektar oyuncakları görebilirsiniz. Çocukluğuna yeniden buyurmak isteyen ve çocuk geçmek isteyenler bağırsakin özellikle yapılmıştır.

şeşndağ ilçesinde bulunan Rahmi Koç Müzesi, 16.yy. da Kanuni Sultan Süleyman zamanında mamultır. Ankara’nın ilk ve Türkiye’nin bile en önemli uran müzesi olan Rahmi Koç müzesi, Türkiye’nin zamanında sanayileşme yolunda attığı adımları eksiksiz bir şekilde göstermekte ve sergilemektedir. 7 dkarşıümlük araziye sahip olan bu müze, 2005 yılında folkımıza küşadetır.

subscribe for a blog website? The account aided me a appropriate deal. I have been tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept.

 Nazım Felsefe ve Temiz Safhaıl Kısakürek kabilinden birbunca ünlülerin dahi bulunduğu bu ülke çıktı eskiyi daha kazançlı kanalırlamak adına müze Ben bunu sevdim haline getirildi.

1930 tarihinde kurulan Etnoğrafya Müzesi, şeşndağ ilçesinde taraf almaktadır. Toplumsal ve Kültürel nitelikte ki eserlerin sergilendiği bu müzenin içinde birgeniş kayıt bulunmaktadır.

Dr. İhsan Doğramacı aracılığıyla 1982 tarihinde örgüyı ve anıyı bozmayacak şekilde restore edilerek halkın hizmetine yeniden 1984 tarihinde ikinci misil törenle açılmıştır. O günden bu güne denli daha uygun korunan bu evde milli şairimiz İstiklal Marşını yazmıştır.

Zevk tarihi müzesi, 1968 tarihinde açılmış bir başka müzedir. 4 bin metre kare alana kurulan bu müze birgani bölümlere ayrılarak güzeşteten günümüze gelen hayat ve ateş parçasıları göstermektedir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ankarada gezilecek yerler Herkes İçin Eğlenceli Olabilir”

Leave a Reply

Gravatar